logo Lama Gold
Home > Najczęstsze pytania

1. Czy pod pościelą z wełny nie będzie mi latem za gorąco?

Zdrowy organizm w pościelach Lama Gold utrzymuje stałą temperaturę ciała. MERYNOSY AUSTRALIJSKIE, z których produkowana jest nasza pościel, hodowane są w ekstremalnych warunkach klimatycznych. Dobowa różnica temperatur to 45°C co oznacza, że w ciągu dnia osiąga ona wysokość nawet 45°C, a w nocy spada do 0°C. Włos owcy musiał się dostosować, aby zwierzę nie przegrzało się w ciągu dnia, a w nocy nie zmarzło. Dzięki temu wełna MERYNOSA AUSTRALIJSKIEGO posiada niespotykaną u innych owiec dynamikę włosa, która sprawia, że gdy jest zimno włos spiralnie się kurczy i kumuluje ciepło przy skórze owcy. Natomiast, gdy jest gorąco włos spiralnie rozkurcza się dzięki czemu nadmiar zgromadzonego ciepła jest oddany otoczenia. Zestawy pościeli wełnianej Lama Gold wykonane w 100% z wełny MERYNOSA AUSTRALIJSKIEGO są całoroczne. Przepuszczają powietrze, dzięki czemu organizm utrzymuje stałą temperaturę. Nie przegrzewamy się. Jest nam przyjemnie latem, a zimą ciepło i komfortowo.

2. Czy są to te same wyroby co w sklepach?

Zestawów Lama Gold nie można spotkać w sklepach czy hurtowniach. Prezentowane są tylko i wyłącznie na spotkaniach promocyjno-reklamowych w hotelach, sanatoriach, uzdrowiskach, jak również w systemie spotkań domowych oraz na stronie www.skleplamagold.pl. Na tle innych wyrobów, produkty Lama Gold posiadają szereg wyróżników. Opatrzone są specjalną wszywką. Na wszywce znajdują się: nazwa firmy, znak towarowy zastrzeżony w Urzędzie Patentowym, oznaczenie składu surowcowego, podstawowe właściwości rehabilitacyjno-lecznicze i charakterystyczny zielony krzyż – symbol zdrowego snu. Produkty naszej firmy wykonane są w 100% z wełny MERYNOSA AUSTRALIJSKIEGO typu nowozelandzkiego, co jako jedyni możemy udowodnić świadectwem pochodzenia surowca z Izby Przemysłowo-Handlowej Stanu Wiktoria w Australii. Ponadto produkty Lama Gold wyróżnia unikatowe wzornictwo i metody tkania. Sercem zestawów są opatentowane i wyjątkowe materace nowej generacji

3. Boję się, że wełna będzie mnie gryzła.

Kilku naszych klientów faktycznie miało przez pierwsze noce wrażenie, że nasza pościel delikatnie „łaskocze”. Jest to związane ze zmianą środowiska snu. Struktura materiału jest zupełnie inna w przypadku pościeli tradycyjnej. Możemy Państwa zapewnić, że po kilku nocach, przyzwyczaicie się Państwo do snu w pościeli ze 100% wełny MERYNOSA AUSTRALIJSKIEGO typu nowozelandzkiego, a delikatny masaż ciała na pewno poprawi Państwa samopoczucie. To dzięki niemu nasze ciało jest odpowiednio ukrwione, a mięśnie idealnie rozluźnione.

4. Nasze babcie spały w pościeli tradycyjnej i są zdrowsze niż my.

Faktycznie, nasze babcie spały pod kołdrą z pierza i puchu. Proszę jednak zwrócić uwagę, że spały także na sienniku, który przepuszczał powietrze! Dzisiaj mamy w domu piękne kanapy, ale wypełnione gąbką, która zamyka dopływ powietrza. Dodatkowo, przykrywamy się kołdrą z pierza, która jest izolatorem. To tak, jakbyśmy położyli się w worku foliowym. W konsekwencji jesteśmy niedotlenieni. Co więcej, przegrzewamy się i odkrywamy nawet kilkadziesiąt razy jednej nocy narażając stawy na mikrouszkodzenia, co w dalszej konsekwencji może prowadzić do rozwoju choroby reumatycznej. Pamiętajmy także, że dawniej panowały inne warunki środowiskowe, na zewnątrz i wewnątrz. W domach nie było centralnego ogrzewania. A dzisiaj? Nikt z nas nie ma w domu temperatury poniżej 0°C. Idąc dalej, czy któraś z naszych babć pamięta kolejki i zapisy do alergologa? Nie! Pościel z puchu jest zjonizowana dodatnio. Przyciąga kurz i pył z otoczenia. W połączeniu z wilgocią, naszym naskórkiem i potem stwarza dzisiaj idealne środowisko dla rozwoju bakterii chorobotwórczych, roztoczy i pajęczaków.

Drodzy Państwo. Już dawno poczciwą Franię zastąpiła pralka automatyczna, telewizor czarno-biały – kolorowy, a pościel z puchu, pierza i anilany nadal jest używana w wielu domach. Dzisiaj przyszedł czas na zmiany w sypialni!

5. Powlekać czy nie powlekać pościeli wełnianej?

Nie polecamy powlekania pościeli wełnianej dla zachowania jej niezwykłych walorów:

  • 100% przepuszczalności powietrza wpływającej na dotlenienie naszego organizmu i zachowanie optymalnej temperatury
  • higroskopijności pozwalającej cieszyć się komfortem snu
  • mikromasażu skóry
     

6. Jak często powinnam prać pościel wełnianą, jeśli zgodnie z zaleceniami firmy nie powlekam jej?

Konserwacja i utrzymanie czystości pościeli jest sprawą indywidualną. Nasza pościel nie wymaga częstego prania. Dzięki jonizacji ujemnej włókien wełnianych nie przyciąga cząsteczek brudu i kurzu.

Wyrobów nie należy odwirowywać mechanicznie. Po zastosowaniu ostatniej kąpieli płuczącej pościel należy niezwłocznie odsączyć (bez długotrwałego pozostawiania w wodzie), a następnie rozwiesić w zaciemnionym, przewiewnym miejscu chroniąc przed działaniem ostrych promieni słonecznych. Dopuszczalne jest również czyszczenie chemiczne ochronne.

Radzimy, by do pralni zabrać ze sobą Płyn z Lanoliną Lama Gold i poprosić o jego zastosowanie w trakcie czyszczenia.

jest pusty.